تبلیغات
MEMARIE BARTAR - طرح های دکوراسیون جدید و مد ۲۰۱۳
MEMARIE BARTAR
معماری هنر زیبا دیدن است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره هنر معماری


دکوراسیون داخلی

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
نظرسنجی
درموردوبلاگ ومطالب ارائه شده آیاموردقبول شمامی باشد؟

طرح های دکوراسیون جدید و مد ۲۰۱۳

 

Room decked out in emerald green طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

به ادامه ی مطلب بروید

طرح های دکوراسیون جدید و مد ۲۰۱۳ 

در این پست تعدادی از نمونه ها و نکات مربوط به ترفندهای جدید طراحی امسال را مشاهده می کنید. رنگ های غنی، فلز هایی با رنگ گرم، مواد طبیعی و طرح های دست ساز، کم کم جای خود را در دکوراسیون مدرن باز می کنند. اما این طرح ها چطور استفاده می شوند؟ چطوری باید آن ها را به خانه ی خود دعوت کنیم؟ امروز می خواهیم به همین سوال ها پاسخ دهیم.

 همان طور که به تصاویر پایین نگاه می کنید، توجه کنید که چطور جنس، رنگ ، بافت و… آن ها می تواند در خانه ی شما جا باز کند. حتی عجیب غریب ترین طرح ها هم از برخی اصول کلاسیک دیزاین پیروی می کنند. مثلا تاثیر مواد طبیعی و چوبی چنان ماندگار است که حتی تا سال ها هم می توانید از آن لذت ببرید. حالا وقت آن رسیده که از دیدن طرح های جدید غافلگیر شوید!

رنگ های غنی

با یکی از شناخته شده ترین ترفندهای طراحی سال جدید شروع می کنیم. علاوه بر این که  تاثیر رنگ های اولیه بر روی طرح های جدید طراحان زیاد شده، الهام از طبیعت هم مورد توجه آن ها قرار گرفته. همان طور که احتمالا می دانید، سبز فیروزه ای ( Emerald Green) به عنوان رنگ سال۲۰۱۳ انتخاب شده است. تصویر زیر دکوراسیونی را نشان می دهد که تماما با این رنگ پوشیده شده است.

Room decked out in emerald green طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

اتاق آذین شده با سبزفیروزه ای

در طرح بعدی هم رنگ های غنی به وفور دیده می شوند. ترکیب رنگی  که بی شک چشم گیر و برجسته است. این طرح مورد پسند بسیاری از دیزاینرهای صاحب نام از جمله Martyn Lawrence Bullard هم قرار گرفته. حتما شما هم با دیدن این طرح با او هم عقیده می شوید!

Emerald green and eggplant cushions طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

کوسن های بادمجانی و سبزفیروزه ای

باز هم طرحی که خواهان زیادی دارد! ترکیب سبزآبی با نارنجی. نمی توان انکار کرد که این نارنجی پرشور در کنار سبز فیروزه ای ترکیبی بی نظیر ساخته .

Green and orange dining room طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

اتاق غذاخوری سبز فیروزه ای و نارنجی

یک رنگ فراموش نشدنی دیگر: آبی آسمانی. شرکت پانتون این رنگ را به عنوان بهترین رنگ بهاری امسال برگزیده. بسیاری از شرکت ها  مثلCB2  هم کلکسیون های بهاریی مملو از رنگ آبی آسمانی عرضه کرده اند.

Shades of blue from CB2 طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

استفاده از رنگ آبی در یکی از طرح هایCB2

در تصویر زیر می بینید که آبی آسمانی چطور در خانه ای با کاغذ دیواری های طرح دار، قدرتمند ظاهر شده. به کنتراست موجود بین بالشت های صورتی و این رنگ آبی هم توجه کنید.

Monaco blue bedroom walls طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

دیوارهای آبی اتاق خواب

فلزهایی با رنگ گرم

مدت ها بود که طلایی مورد توجه نبود و طلای سفید و نقره، بیشتر پسندیده می شدند. اما باز زمان آن رسیده که رنگ های گرم فلزات خود نمایی کنند. حتی برنج، که تصویر آن و جلوه گری اش را در این تصویر می بینید.

Metallic accessories for the home طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

وسایل فلزی خانه

فکر نکنید که رنگ های روشن و تیره نمی توانند در کنار هم قرار بگیرند. همان طور که در تصویر زیر که طرحی از Global Viewsاست می بینید که چطور این رنگ ها به زیبایی با هم همنشین شده اند.

Brass wall sculpture طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

آزین دیواری برنجی

شاید برنج به نظر کمی قدیمی و از مد افتاده به نظر برسد اما با آن می توان مدرن ترین فضاها را هم ایجاد کرد. این آویزه ی گنبدی از Dwell Studioهم فرم و هم پوسته ی درونی مسی منحصر به فردی دارد.

Brass dome pendant light طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

چراغ آویز گنبدی شکل برنجی

برنج و شاخ! چراغ رومیزی Crate & Barrel  از برنج صلب ساخته شده و سایبان کتانی دارد. این شی، جادویی را که از ترکیب طبیعت و تصنع شکل می گیرد را نمایش می دهد.

Brass table lamp طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

چراغ رومیزی برنجی

طرح های دست ساز

مسلما این ترفند طراحی، جدید نیست. در حقیقت در طی چند سال گذشته موجی از علاقه به این طرح ها دیده شده است. هنرهای دستی سرخپوستان و بسیاری از مردمان دیگر مورد توجه مشتریان قرار می گرفته و این جنبش راشکل می داده. حالا این سبک از مسیر سابق خود خارج شده و خرده فروشان را تشویق می کند تا از صنعتگران، نمونه های منحصر به فردی از این نوع دست ساخته ها درخواست کنند. به عنوان نمونه، لاله های کاغذی تصویر پایین از دستمال کاغذی، نوار کرپ و کاغذ گراف ساخته شده اند و در رنگ های مختلفی مثل زرد و سفید و گل بهی و نارنجی موجود اند.

Paper tulips طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

لاله های کاغذی

این گلدان ها از شرکت West Elm  هم از این نوع دست ساخته ها محسوب می شوند. این گلدان دست ساز، با گل ساخته شده اند. ظاهر نتراشیده ی آ« بر جذابیت اش افزوده.

Earthy clay vases طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

گلدان گلی

پارچه های دست ساز از تنوع فراوانی برخودارند و از نمد تا پارچه های گل دوزی شده را در بر می گیرند.این قالیچه ی گل دار که از پشم و پنبه ساخته شده است، ظاهر پارچه ای دارد. همان طور که می بینید، افزودن رنگ به هر اتاقی جان می دهد، پس شاید این قالیچه انتخاب مناسبی برای اتاق شما باشد.

Floral rug طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

قالیچه ی گلدار

سوزن دوزی هم چنان به حیات خود ادامه داده و همان طور که در این نمونه می بینید، به خوبی با دنیای مدرن تطبیق یافته. رنگ سفید  و خاکستری آن کاملا خنثی است؛ اما فرم های به کار رفته روی آن، این بالشت را جذاب کرده.

Crewel pillow cover طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

روکش نخی بالشت

این بار واقعا تعجب خواهید کرد! هر کدام از این گلدان های کوچک ساخته شده از رزین و نمد، که توسط Vanja Bazdulj  طراحی شده اند، هر کدام با هم فرق دارند. با یکی از این گلدان ها، که طراحی آوانگاردی دارند، شور شوقی برخاسته از رنگ به دکوراسیون خانه ی خود ببخشید.

Neon wool and resin pots طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

گلدان پشمی با رزین

مواد طبیعی

مواد طبیعی یکی دیگر از مواردی است که احتمال می رود در سال جاری بسیار مورد توجه طراحان قرار بگیرد. خیلی از شرکت های طراحی، در این زمینه پیشگام شده اند و این ترفند را به کار برده اند. از جمله CB2، West Elm و Z Gallerie . در این تصویر طرحی از CB2 را می بینید که از چوب مقاوم و بافت دار ساخته شده.

Wooden furniture finds طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

مبلمان چوبی

در تصویر زیر میزی از West Elm را می بینید که توسط یک مبل ساز آفریقای جنوبی به نام John Vogel طراحی شده. پایه ی چوبی که به شکل شاخ درآمده با رویه ی شیشه ایی که دارد، زیبایی دو چندان یافته.

Wooden branchy table طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

میز چوبی چند شاخه

“میز پیشدستی دوکی”که در این تصویر می بینید، با الهام از از طرح های دانمارکی اواسط قرن بیستم ساخته شده. شکل هندسی آن و به خصوص زاویه ها و تقاطع های این میز چنان گیرا است که نمی توان از آن چشم برداشت.

Modern wooden coffee table طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

میز پیشدستی مدرن

همان طور که مشاهده کردید، بیشتر اشیای چوبی مدرن، بسیار ظریف و کار شده اند تا اینکه به صورت خام و ساده به کار بروند. “میز تحریر گنجه دار چهل تیکه” ی شرکت West Elm ،پایه ها و کشوهای چوبی روکش شده دارد. و اما ترکیبی از ترفندهای امسال هم در این نمونه دیده می شود. دستگیره های کشوها از برنج صیقل خورده ساخته شده اند.

Wooden secretary طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

میز تحریر چوبی

با این بوفه از Z Gallerie که از چوب نارون و پایه های فولاد ضدزنگ ساخته شده است، این بحث را به پایان می رسانیم. بافت زیبای چوب و خطوط مرتب آن فراموش نشدنی اند. بوفه های مدرن دارند به شکل افقی سابق خود بر می گردند.

Modern wooden buffet طرح های دکوراسیون جدید و مد 2013

بوفه ی چوبی مدرنسه شنبه 24 دی 1392
دوشنبه 30 بهمن 1396 06:20 ق.ظ
بخش جذاب از محتوا. من فقط بر روی وبلاگ شما و در سرمایه ی رأی گیر افتاده بودم که ادعا می کردم
که من در واقع دوست داشتم حساب پست های وبلاگ شما.
به هر حال من به اشتراک های شما و حتی موفقیت شما دسترسی دارم
به طور مداوم به سرعت
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:50 ق.ظ
This is very interesting, You're a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward
to seeking more of your great post. Also, I have shared your
website in my social networks!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 07:50 ب.ظ
Hi there every one, here every person is sharing these kinds of know-how, therefore it's nice to read this web site, and I used to pay a quick visit this weblog everyday.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید هنر معماری :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
کسب درآمد