تبلیغات
MEMARIE BARTAR - طراحی داخلی بااستفاده ازرنگ آبی
MEMARIE BARTAR
معماری هنر زیبا دیدن است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره هنر معماری


دکوراسیون داخلی

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
نظرسنجی
درموردوبلاگ ومطالب ارائه شده آیاموردقبول شمامی باشد؟

 رنگ آبی در دکوراسیون
 
104-1
آبی رنگ خوش بینی است. بیایید به سراغ طبیعت برویم در ذهن خود یك آسمان آبی و یا یك دریای آرام را در یك روز آفتابی تصوركنید، بله! در طبیعت آبی یاد آور فضایی افقی و بسیار وسیع و باز است. طبیعت دروغ نمی گوید!
 
به ادامه ی مطلب بروید


آبی رنگی بی انتهاست به همین دلیل است كه اكثر افراد آبی را به دیگر رنگ ها ترجیح می دهند. طیف های رنگ آبی نیز همانند ذات این رنگ بی انتها و نامحدودند. جالب است بدانید كه هر یك از طیف های رنگ آبی انرژی های خاص خود را در محیط منتشر می كند و ویژگی خود را دارد .اغلب روانپزشكان برای درمان بیمارانی كه زندگی پر استرس و پر تنشی دارند استفاده هر چه بیشتر از رنگ آبی را به آن ها توصیه می كنند زیرا رنگ آبی تنش و نگرانی را از بین می برد و باعث فروكش كردن استرس می شود. آبی افراد را دعوت به صحبت و گفتگو می كند در حالی كه همزمان به فضا آرامش می بخشد و محیطی صلح آمیز را می آفریند .

اگرقصد دارید در مكانی به استراحت بپردازید توصیه می كنیم از طیف های ملایم و روشن آبی استفاده كنید. تركیب آبی و سفید یك تركیب بكر و كلاسیك است. طیف های مختلف آبی و سفید می توانند به خوبی كنار هم بنشینند و تركیبی زیبا را خلق كنند آبی تیره در كنار سفید شكری و كرم یا آبی روشن در كنار سفید مرواریدی – آبی و سفید ترکیبی هستند كه همیشه پاك و بكر نمایان می شوند.آبی همواره مناسب ترین رنگ برای سرویس های بهداشتی محسوب می شود. آبی رنگ اقیانوس است ، رنگ دریا ، رنگ رودخانه ، آبی همواره با ما از آب پاك و زندگی بخش سخن می گوید . اگر می خواهید فكر خود را سازماندهی كنید قسمتی را با رنگ آبی روشن طراحی و خلق كنید تا در آنجا به راحتی افكار خود را پاكسازی و ذهن خود را سازماندهی کنید. فیروزه ای ملایم رنگی بسیار مناسب برای یك سرویس بهداشتی كوچك است زیرا قادر است فضا را بازتر و وسیع تر جلوه دهد.آبی همچنین رنگ شب و یكی از موارد استفاده آن در اتاق خواب است. از طیف های خواب آور رنگ آبی مثل آبی ملایم ، آبی – توسی و آبی لاجوردی بیشتر در اتاق خواب استفاده کنید.

در سرویس های بهداشتی نیز بهتر است از طیفی از رنگ آبی كه بیشتر به رنگ انواع آب ها نزدیك است استفاده شود مثلاً آبی آكواریوم ، آبی فیروزه ای و یا سبز-آبی. از طرفی چون آبی رنگ تمركز و آرامش فكر و روح است، رنگی بسیار مناسب برای اتاق كار است.آبی های ملایم ، و پر انرژی با وسایل و اثاثیه با رنگ روشن و شاد بخوبی تكمیل می شوند و به بهترین نحو تاثیر گذارند. برای مثال دیوارهای اتاق كارتان را می توانید به رنگ آبی روشن رنگ آمیزی کنید.حتا اگر فقط یك دیوار را آبی كنید و دیوارهای دیگر را سفید كافی است؛ در همین حد هم رنگ آبی تاثیر خود را روی محیط می گذارد. در اتاق های شمالی بهتر است بیشتر از آبی فیروزه ای و در اتاق های آفتابگیر از آبی های روشن مثل آبی آسمانی استفاده كنید.از آنجایی كه آبی یك رنگ اجتماعی و رنگ برقراری ارتباط است توصیه می شود از آن زیاد در اتاق نشیمن استفاده شود. برای خلق محیطی گرم و پر از نشاط از آبی های تیره تر و هم چنین برای خلق فضایی باز و وسیع از آبی های ملایم یا آبی – توسی استفاده کنید .آبی دوستان زیادی در میان رنگ ها دارد! فقط كافیست به طبیعت بنگرید تا زیباترین الهامات را بگیرید و آن ها را در دكوراسیون خانه خود اجرا کنید.

تمام طیف های رنگ آبی به شدت با سفید هماهنگی و تناسب دارند و در كنار هم تصویر زیبایی را خلق می كنند.

رنگ دیگری كه بسیار زیبا در كنار آبی جای می گیرد رنگ زرد است. باز هم یادآوری می كنیم كه در انتخاب طیف رنگ هایی كه قرار است كنار هم قرار بگیرند دقت كنید برای مثال در این مورد زیباتر است كه آبی تیره در كنار زرد كره ای و آبی آسمانی در كنار زرد طلائی ملایم قرار گیرد.
 -بین آبی روشن و آبی تیره و تاثیراتشون خیلی تفاوت هست یه جورایی شبیه سبز طیف به شدت گوناگونی داره این رنگ. در واقع از آبی آسمونی درجه روشن که مایل به سفیده بگیرین تا آبی به شدت تیره که همون سورمه اییه مذکوره! به همین دلیل بلاخره یه تم از آبی هست که شما بهش علاقه داشته باشید و نتونید بگید از آّی بدم میاد!

-اگر تصمیم داشته باشیم حس آرامش فضامون و بیشتر کنیم بهتره یا از تم های روشن تر این رنگ استفاده کنیم یا با سفید مخلوطش کنیم اما برای فضاهایی که نیاز به تحرک بیشتر داریم اصلا این ترکیبات توصیه نمیشه بلکه برعکس یا باید از انواع تیره ترش استفاده کنیم یا با رنگ های جسورانه تری مثل نارنجی یا قرمز و... ترکیبشون کنیم

- یکی از فضاهایی که در طراحی داخلی براش رنگ آبی استفاده میشه سرویس ها و به ویژه حموم هستش که البته من خودم به شخصه این موضوع رو دوست ندارم ولی باوریه عمومی و اغلب میپسندن و تم رنگی آبی رو برای حموم انتخاب میکنن.

-آبی بعد از حموم بیشترین کاربرد رو در رنگ اتاق خواب و به وِیژه سرویس خواب داره که این انتخاب احتمالا ناشی از همون حس آرامبخشیه که منتقل میکنه.

-آبی همونطور که میدونید رنگ خنکیه .پس توصیه میشه برای فضاهای دم کرده و بسته که حالت فشردگی داره از این رنگ استفاده بشه تا تنفس در اون فضاها راحتر باشه مثل اتاق های کوچیک یا کارگاهای بدون پنجره یا با پنجره های کوچیک و...

- در بالا اشاره به استفاده این رنگ در حموم و از طرفی خنک بودن این رنگ کردم . افراط در استفاده از آّبی برای حموم باعث میشه فضارو سرد نگه داره بنابراین باید طیف های شارپ این رنگ هم در فضا استفاده بشه و یک نورپردازی مناسب طراحی بشه تا فضا گرمای خودشو داشته باشه

 -آبی مثل سبز یک پیشینه ی تاریخی در دنیای مذهب داره و در کاشی کاری های مساجد و آثار معماری اسلامی به کرات دیده شده.بنابراین برای نشون دادن معنویت یک اثر استفاده از این رنگ به ویژه نوع فیروزه اییش توصیه میشه که انصافا رنگ زیبایی هم هست

- آبی مثل رنگ نارنجی و قرمز و زرد برای استفاده در غذا خوری و آشپزخونه پرکاربرد نیست ولی کسایی که برای این فضاها از این رنگ استفاده میکنن به نظر من آدم هایی هستن که همیشه تو زندگیشون آرامش دارن حتی موقع عذا خوردن! اگر آشپزخونتون به شدت کوچیکه و رنگ آّی رو هم دوست دارین مطمئن باشید با انتخابش میتونید یه آشپزخونه ی نسبتا دلباز برای خودتون بسازید.

 -آبی یه جورایی رنگ عظمت و یه اصلاح عده ایی سلطنتی هم هست اگه خاطرتون باشه درمورد یک نوعی از سبز هم اینو گفته بودم .بعصی از تم های آبی یه شیکی خاصی رو داره و یه الگوهای خاصی از تاریخ رو تداعی میکنه به همین دلیل خیلی از افراد برای انتخاب های به اصطلاح شیکشون از آبی استفاده میکنن.مثل آّی کاربنی که چقدرم امروز طرفدار داره.

-انواع آبی : آّی پرطاووسی،آبی کاربنی،آبی نیلی،آبی استخری،آبی آسمانی،آبی نفتی، آبی طوسی آبی فیروزه ایی و ...

 

104-1

آبی های تیره برای غنا بخشیدن به اتاقی ساده و همچنین تاکید برشکوه و تجمل اتاقی با جزئیات فراوان در معماری بکار می آید.

                104-11

               104-2

آبی های روشن؛ بهار، آسمان و رودهای آرام را متجلی می سازند.

            104-3

                 104-12

کم رنگ ترین آبی را می توان در جایی بکار برد که سکوت، آرامش و به خنکا رسیدن در آن مد نظراست.

                 104-4

                         104-13

ترکیب رنگ های پیشنهادی برای آبی:

ترکیب رنگ آبی و سبزبرترین ها: ترکیب رنگ زیبا و متناسب یکی از عواملی است که به زیبایی منزل شما می افزاید. آبی پررنگ و سبز دو رنگی هستند که در کنار هم فوق العاده به نظر می رسند و می توانند به روش های گوناگون مورداستفاده قرار گیرند.

ترکیب رنگ آبی و سبز هم روشن به نظر می رسد  و هم جذاب. جاهایی که می توانید این ترکیب رنگ را استفاده کنید اتاق کودک، اتاق نشیمن و آشپزخانه است. رنگ های آبی و سبزی که انتخاب می کنید باید در کنار هم زیبا به نظر برسند و به اصطلاح به هم بیایند. موضوع دیگری که باید راجع به آن فکر کنید انتخاب رنگ دیگریست که می تواند با آبی و سبز استفاده شود. اغلب اوقات رنگ سوم رنگ سفید است که در چارچوب در و پنجره به کار می رود و باعث می شود ویژگی های معماری اتاق مشخص تر باشند.آبی و سبزی را انتخاب کنید که با هم هارمونی داشته باشند و زیبا به نظر بیایند. رنگ دیوارها و مبل ها را تعیین کنید. می توانید از رنگ های خنثی هم استفاده کنید تا طراحی اتاق بیشتر به چشم بیاید. قبل از استفاده از این دو رنگ آنها را در کنار هم قرار دهید تا معلوم شود با هم تناسب دارند یا نه.

استفاده از رنگ های خنثی یا روشن مانند زرد یا بنفش طراحی اتاق را برجسته تر نشان می دهد. همچنین می توانید رنگ پس زمینه را خنثی و رنگ مبل ها و وسایل دیگر را آبی و سبز انتخاب کنید.

     104-5

10-104


ترکیب رنگ آبی و بنفشآبی و بنفش هم می توانند ترکیب رنگی فوق العاده باشند. بنفش تیره و آبی فیروزه ای  اگر به همراه یک رنگ خنثی  به کار روند زیبایی اتاقتان را افزایش خواهند داد. سایه رنگ های پرنورتر طراحی اتاق را رنگارنگ نشان می دهند در صورتی که سایه رنگ های کم نور اتاق را رمزآلود نشان می دهند. اگر می خواهید اتاقتان پرنور به نظر برسد باید از سایه رنگ های روشن استفاده کنید.

این ترکیب رنگ به اتاق شما جلوه ای شیک و زیبا و در عین حال باطراوت می دهد. اینکه که کدام یک را به عنوان رنگ اصلی انتخاب می کنید بستگی به سلیقه خودتان دارد . پس از انتخاب رنگ اصلی و ترکیب آن با رنگ دوم، از رنگ خنثی یا روشن تری مثل سبز، زرد یا صورتی استفاده کنید.

رنگ های ملایم و خنثی نظیر سفید یا خاکستری می توانند در پس زمینه قرار بگیرند و با مبل ها، قفسه ها و سایر وسایل آبی و بنفش ترکیب شوند. ترکیب رنگ آبی و زرداین ترکیب رنگ  باطراوت و روشن است و می تواند در دکوراسیون آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده شود. این دو رنگ می توانند با درجات مختلف روشنایی به کار روند  ولی در هر صورت جالب و جذاب به نظر می رسند. هردوی این رنگ ها پرنور هستند و با سایر رنگ های پرنور تناسب دارند. با کم و زیاد کردن درجه روشنی و آبی و زرد ترکیب رنگ های زیبایی به وجود می آید.بنابراین می توان هردو را به صورت کمرنگ یا پررنگ استفاده کرد یا یکی را پررنگ تر از دیگری نشان داد.

خاکستری، سفید و سایر رنگ های خنثی می توانند تضاد خوبی را با آبی و زرد به وجود آورند و صورتی، سبز و نارنجی به برجسته نشان دادن طراحی اتاق کمک می کنند. اضافه کردن رنگ های بیشتر اتاق را جذاب تر و پیچیده تر نشان می دهد. امتحان کنید و نتیجه را ببینید!
 
آبی و طلایی

          104-6

 آبی و زرد

104-7

آبی و خاکستری

104-8

آبی و نارنجی

                           104-9جمعه 13 دی 1392
سه شنبه 6 تیر 1396 10:19 ب.ظ
Precisely what I was searching for, regards for
posting.
یکشنبه 4 تیر 1396 10:51 ب.ظ
Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this paragraph i thought i could also create comment
due to this sensible paragraph.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 08:11 ب.ظ
Ahaa, its pleasant discussion regarding this paragraph
here at this webpage, I have read all that, so at this time me also commenting at this
place.
دوشنبه 28 فروردین 1396 03:53 ب.ظ
Great web site you have here.. It's hard to find quality writing like yours nowadays.
I really appreciate people like you! Take care!!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 09:43 ب.ظ
You actually make it seem really easy with your presentation however I to find this topic
to be really something which I think I'd never understand.
It kind of feels too complicated and extremely wide for me.
I am looking forward to your subsequent put up, I will try to get the hold of it!
یکشنبه 13 فروردین 1396 01:30 ب.ظ
As the admin of this web page is working, no uncertainty very soon it will
be well-known, due to its feature contents.
پنجشنبه 12 دی 1392 07:53 ب.ظ
زیباست
چهارشنبه 11 دی 1392 08:32 ب.ظ
معرکه هستش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید هنر معماری :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
کسب درآمد